Server Uraz Logo

Server Uraz, 1998 yılında ilk sözlerini yazıp, 1999 yılında ilk kaydını yaparak müziğe adım attı. 2001 yılında, çalışmalarını evinde yürütebilmek için "Olympos" isimli home studiosunu kurdu ve beraber çalıştığı isimlerle "Olympos" adı altında birleştiler.

2005 yılına kadar yaptığı “undeground” albümleri katıldığı organizasyon ve konserlerde satan sanatçı, 2005 yılında katıldığı "Miller Music Factory" müzik yarışmasında birinci oldu, aynı yıl girdiği Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri bölümünden, 2010 yılında mezun oldu.

2006 yılında yaptığı “Ortam Kızı” isimli şarkıyla tüm Türkiye tarafından tanındı. Sonrasında yaptığı underground albümler ile büyük ses getiren Server Uraz (eski sahne adı ile Pit10), 2009 yılında ilk yasal albümü “En Sevilen Nefret Edilen Adam” ‘ı yayınlayıp Türkiye çapında konserler verdi.

Ardından yaptığı “Ezoterik” ve “Sosyal İtici” isimli albümlerini internetten ücretsiz olarak sunan sanatçı, bu albümleri ile pek çok dinleyicinin “en iyiler” listesine girdi.

Şu ana kadar onlarca albüm ve yüzlerce şarkı yapan, çok sayıda önemli organizasyonda canlı performans sergileyen, ve bir çok isme düetleriyle eşlik eden Server Uraz, 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi - Radyo Boğaziçi tarafından “En İyi Rap Müzik Sanatçısı” seçildi.

2013 yılının sonunda “Beni Bilmiyorsun” isimli albümüyle dijital müzik platformlarında uzun süre 1 numara kalan sanatçı, 2015 Yılında Blue Jean dergisi tarafından “yılın hip hop sanatçısı” seçildi.

2016 yılının başında aldığı ani bir kararla kendi müzik yapım şirketi Epidemik Yapım’ı kurdu ve yaklaşık 15 yıllık sahne adı Pit10’u geride bırakarak, müzik hayatına kimlik adı “Server Uraz” ismiyle devam etme kararı aldı. Aynı yıl temelleri atılan “Epidemik Yapım” kısa süre içinde Türkiye’nin en büyük bağımsız hip hop yapım şirketi haline geldi. Başta Ben Fero, Şanışer, Ceg gibi isimler olmak üzere, Epidemik Yapım etiketiyle, sayısız albümün yapımcılığını yaptı.

2017 Yılında “Yılan Hikayesi” isimli albümünü Sony Müzik etiketi ile, 2018 yılının Aralık ayında ise “52 Hertz” isimli albümünü kendi şirketi Epidemik Yapım etiketiyle dinleyicilerin beğenisine sundu.

2019 yılında başlattığı “Epidemik Medya” isimli medya platformunda müzik medyasına dair çeşitli formatlar hazırlayıp yayına sürerek medya yapımcılığına başladı. 2020 yılında “Epidemik Medya” ismini “Fonetik” olarak güncelleyip, kurduğu hip hop medya ağını bağımsızlaştırdı. Aynı yıl içinde “Fokus Records” isimli ikinci müzik yapım şirketini kurdu.

Şu an profesyonel hayatına; rap müzik sanatçısı, müzik yapımcısı ve medya yapımcısı olarak üç koldan devam etmektedir.